«Тулҡын» әҙәби берекмәһе. Литературное объединение “Тулҡын”

05.02.2024
Тыуған якты өйрәнеү китапханаһында «Тулҡын» әҙәби берекмәһе асылды. Әҙәби берекмәнең төп маҡсаты – туған телебеҙҙе үҫтереү, үҙ телебеҙҙә ижад итеп йәш быуынға еткереү. Әҙәбиәт һөйөүселәр, беҙҙең “Тулҡын”ға рәхим итегеҙ!
Әҙәби берекмәгә артабан сәскә атыуын, ижади сәмдәрен юғалтмауын һәм дә ижади уңыштар теләйбеҙ!В Краеведческой библиотеке открылось литературное объединение “Тулҡын”. Целью литературного объединения является привлечение широкой общественности и заинтересованных лиц , создающих свои произведения.