“Тулҡын” әҙәби ойошмаһы ултырышы

#Город_Салават
#Тыуған_яҡты_өйрәнеү_китапханаһы_4
#Модельная_краеведческая_библиотека_4

Тыуған якты өйрәнеү китапханаһында «Тулҡын» әҙәби ойошмаһы ағзаларының ултырышы уҙғарылды. Был осрашыуҙа үткән йылға йомғаҡлау яһалды һәм быйылғы йылға пландар ҡаралды. Киләсәктә әҙәби сараларҙа ҡатнашыу һәм йәштәрҙе йәлеп итеү мәсьәләһе тураһынды ла һүҙ алып барылды.
Тағы ла яңы ойшманың яңы ижадсылар менән танышып үттеләр, үҙҙәренең шиғырҙарын уҡып ишеттерҙеләр. Ултырыш аҙағы иҫтәлеккә фото төшөү менән тамамланды.
В Краеведческой библиотеке состоялась встреча литературного объединения «Тулҡын». Участники литературного объединения подвели итоги уходящего года, составили планы на наступивший год. Рассказали о своих достижениях, о своем творчестве, прочитали стихи, познакомились с новыми участниками литературного объединения. В завершении встречи участники мероприятия сделали фото на память.